Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
25262728010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Kovas
    2019     
„Medeinos“ gimnazijoje - diena, skirta Lietuvai ir lietuvių kalbai
2019-03-12

Kovo 8 dieną Paluknio „Medeinos“ gimnazija šventė Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną, kartu uždarė ir „Lietuvių kalbos dienas 2019“.


 

Mokytojo Dainiaus Kuchanausko iniciatyva I–IV G kl. mokiniai susirinko istorijos kabinete per Mokytojo TV pasižiūrėti tiesioginės prof. V. Landsbergio pamokos „Sukilimas be šautuvų”. Pamokoje buvo aptarti svarbiausi 1988–1998 m. Lietuvos politiniai žingsniai ir dvasinis lietuvių tautos pasipriešinimas, atvedęs į taikų valstybės atkūrimą 1990 m.

Informacinių technologijų kabinete vyko vienas baigiamųjų „Lietuvių kalbos dienų 2019“ renginių – interaktyvi viktorina „Lietuvos įdomybės”. Ją 6, 7 kl. mokiniams organizavo lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Liudmila Maksimec. Šiuo renginiu siekta atkreipti mokinių dėmesį į ryškiausius XIX–XX a. įvykius ir reiškinius, susijusius su Lietuvos istorija, lietuvių kalba, spauda. Viktorinos nugalėtojos – Adriana Kurkulionytė (6 kl.) ir Milana Bubelevičiūtė (7 kl.), teisingai atsakiusios į daugiausia klausimų (jų iš viso buvo 20).

Priešmokyklinukai ir pradinukai, vadovaujami pedagogių Justinos Šupelienės, Ritos Karčiauskienės, Laimos Samosionokienės, Justinos Trombačik ir Aušros Kuchanauskienės, įsijungė į pilietinę iniciatyvą „Gyvasis tautos žiedas“. Rankose laikydami geltonus, žalius ir raudonus balionus, vidiniame gimnazijos kieme vaikai sustojo ratu, kad galėtų kartu pasidžiaugti Lietuvos laisve.

Kiek vėliau 25 bendruomenės nariai dalyvavo Nacionalinio diktanto konkurse – baigiamajame „Lietuvių kalbos dienų 2019“ renginyje gimnazijoje. Nors konkursas vyko tryliktą kartą, mūsų įstaiga jame dalyvavo antrąkart. Šį kartą konkurse pasiryžę dalyvauti gimnazijos darbuotojai ir 7–8, I–IV G kl. mokiniai rašė gana sudėtingą Dovilės Filmanavičiūtės tekstą „Odė moterystei“. Pasirengimą diktantui koordinavo direktoriaus pavaduotoja ugdymui ir lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Vitalija Dovydėnienė. Ji organizuoja ir vertinimo komisijos veiklą. Jei bus tokių darbų, kuriuose ne daugiau kaip 5 klaidos, jie bus siunčiami Nacionalinio diktanto konkurso organizatoriams.

Galiausiai visa gimnazija susirinko į aktų salę pasižiūrėti koncerto, kurio pagrindiniai organizatoriai – muzikos mokytoja Jovita Dovsevičiūtė ir istorikas D. Kuchanauskas. Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai skirtame renginyje pasirodė priešmokyklinukai, vyresniųjų klasių merginų vokalinis ansamblis, skaitovas Danielius Zachaževskij, abiturientai. Bendruomenę šventės proga pasveikino direktorius Vytautas Gustas, kartu jis įteikė padėkas interaktyvios viktorinos nugalėtojoms.

Ši diena – tai mūsų gimnazijos bendruomenės meilės Tėvynei išraiška, ženklas, kad norime ją puoselėti ir gražinti.
 

Vitalija Dovydėnienė
Paluknio „Medeinos“ gimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui

komentarų nėra
Jūsų komentaras
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam

Trakų rajono savivaldybės merė

Edita Rudelienė