Iš viso rezultatų:

Aktuali informacija

DRAUDŽIAMA DEGINTI SAUSUS LAPUS IR ŠAKAS MIESTO TERITORIJOJE

Miestuose ir miesteliuose draudžiama deginti laužus ar gamtinės kilmės atliekas (lapus, šakas). Kaimiškose vietovėse sausą žolę bei nukritusius lapus galima deginti sugrėbus į krūvą, tačiau ne arčiau kaip 30 metrų nuo pastatų ir nuolat stebėti. Nesilaikantiesiems priešgaisrinės saugos taisyklių reikalavimų gresia bauda iki 70 eurų.

Atšilus orams ir gyventojams pradėjus tvarkyti savo namų aplinką, savivaldybės Aplinkosaugos ir viešosios tvarkos skyrius bei Trakų aplinkos apsaugos inspekcija gauna nemažai pranešimų apie pažeidimus miestų teritorijose.

Surinktų augalų ar jų dalių deginimui lauko sąlygomis taikomi aplinkos ministro įsakymo „Dėl aplinkos apsaugos reikalavimų lauko sąlygomis deginant augalus ar jų dalis patvirtinimo“ reikalavimai.

Aplinkos apsaugos reikalavimai lauko sąlygomis deginant augalus ar jų dalis nustato sausos žolės, nendrių, šiaudų, laukininkystės ir daržininkystės augalinės kilmės liekanų (daržovių stiebai, lapai, virkščios, šaknys, piktžolės ir pan.), nukritusių lapų ar kitų nuokritų, nulūžusių ar nugenėtų šakų, sodininkystės, želdynų priežiūros liekanų ir kitokios medienos (išskyrus surinktos vykdant miškų ūkio veiklą) deginimo tvarką lauko sąlygomis Lietuvos Respublikoje ir draudimus, susijusius su šiuo deginimu.

Sausą žolę, nendres, nukritusius lapus, šiaudus, laukininkystės, daržininkystės, augalinės kilmės liekanas lauko sąlygomis leidžiama deginti tik surinktas (sugrėbtas) į krūvas, kai nėra galimybių jų kompostuoti (arba kompostavimas gali sąlygoti augalų kenkėjų plitimą) ar kitaip panaudoti, ne arčiau kaip 30 metrų nuo statinių. Deginimas turi būti nuolat stebimas, jį baigus, smilkstančią ugniavietę privaloma užgesinti užpilant vandeniu, smėliu ir pan.

Draudžiama surinktus (sugrėbtus) Augalus, jų dalis ar krūvas deginti miške, aukštapelkėse, durpingose vietose ar vietovėse, esančiose arčiau kaip 50 metrų nuo miško, aukštapelkės ar durpingos vietos, taip pat miestuose ir miesteliuose (išskyrus laužų kūrenimą, laužų kūrenimui nustatytose vietose).

Daugiau informacijos galima rasti čia https://e-seimas.lrs.lt/portal/legalAct/lt/TAD/TAIS.85877/asr

Galite nemokamai pasinaudoti kompostavimo aikštelėmis

Artimiausią žaliųjų atliekų surinkimo aikštelę Trakų r. gyventojai gali rasti Lentvaryje, Trakų g. 1A, kur galima vežti biologiškai skaidžias (sodų ir parkų) atliekas. Į  aikštelę  gyventojai atliekas gali pristatyti nemokamai; su savimi reikia turėti tik asmens dokumentą. Informacija apie aikštelės darbo laiką ir priimamas atliekas skelbiama internete: www.vaatc.lt/aiksteles. Čia taip pat galite priduoti didžiųjų gabaritų atliekas.

Kita žaliųjų atliekų kompostavimo aikštelė yra Gedimino g. 36A, Trakai. Žaliosios atliekos (šakos, lapai, nupjauta žolė), išskyrus medžių kelmus, nendres, nukritusius obuolius, iš Trakų seniūnijos gyventojų yra priimamos nemokamai, jeigu jas minėtu adresu gyventojai pristato savo jėgomis. Prieš pristatant atliekas į aikštelę, prašome susisiekti su UAB "Trakų paslaugos" atsakingu darbuotoju +37068324898 arba +37052855355, kuris parodys, kaip ir kur tvarkingai atliekas iškrauti. Jeigu jau nepaskambinat, labai prašome atliekų nepalikti bet kur ir bet kaip.

Saugokime save ir savo aplinką.

 


Svarbi informacija didžiųjų gabaritų ir kompostavimo Aikštelės lentvaryje lankytojams

https://www.vaatc.lt/11322-2/

Svarbi informacija didelių gabaritų atliekų surinkimo Aikštelių (www.vaatc.lt/aiksteles/) lankytojams: UAB VAATC siekia, kad atliekų tvarkymo procesas nesustotų, tačiau turime imtis papildomų apsaugos priemonių ir prašome Jūsų jų griežtai laikytis. Jokiu būdu nesilankykite Aikštelėse, jei pagal nustatytas taisykles privalote izoliuotis nuo aplinkinių.

Jei yra galimybė, rekomenduojame iki karantino pabaigos susilaikyti nuo atliekų pristatymo į didelių gabaritų atliekų surinkimo Aikšteles. Rekomenduojame lankantis Aikštelėse dėvėti medicinines kaukes bei pirštines. Jei atvykote į Aikštelę, labai prašome laikytis šių reikalavimų: - bendraukite su Aikštelės darbuotoju tik lauke ir ne arčiau kaip 2 metrų atstumu, - nesilankykite tarnybinėse patalpose, - pridavus atliekas pildomos deklaracijos nebus pateikiamos jums pasirašyti, - laikykitės ne mažesnio atstumo nuo kitų Aikštelių lankytojų. Labai prašome visų supratimo ir pagalbos. Tolesnę informaciją apie Aikštelių darbą sekite tinklalapyje www.vaatc.lt ir socialinio tinklo Facebook paskyroje www.facebook.com/atliekukultura/

Už pristatytas atliekas – tik banko kortele!

https://www.vaatc.lt/uz-pristatytas-atliekas-tik-banko-kortele/ Informuojame, kad Vilniaus regiono nepavojingų komunalinių atliekų sąvartyne, (Vidugirių k. 3, Vievio sen., Elektrėnų sav.), nuo 2020.03.17 atsiskaityti už pristatytas atliekas galima tik banko kortele.

Sustabdyta stotelių DĖK’UI veikla

https://www.vaatc.lt/stabdoma-stoteliu-dekui-veikla/

Svarbi informacija stotelių „DĖK’UI“ lankytojams: Atsižvelgus į ekstremalios situacijos dėl koronaviruso epidemijos pavojaus paskelbimą šalyje, laikinai sustabdyta dalijimosi daiktais stotelių „DĖK‘UI“ veikla. Informuojame, kad tie, kurie daiktus jau yra rezervavę, juos galės atsiimti, kai tik atnaujinsime veiklą. Tolesnę informaciją apie stotelių darbą sekite socialinio tinklo Facebook paskyroje www.facebook.com/atliekukultura/, interneto svetainėse https://www.stoteledekui.lt/ ir  www.vaatc.lt Dėkojame už Jūsų supratingumą.


Kviečiame visus neabejingus Trakų krašto želdynų ir želdinių tvarkymui į nemokamą savivaldybės organizuojamą seminarą „Želdinių ir želdynų tvarkymas. Ekspertų patarimai“.

Kada: 2020 m. kovo 12 d., 10 val.

Kur: Savivaldybės didžioji salė, 201 kab., Vytauto g. 33, Trakai.

 

ŽELDINIŲ IR ŽELDYNŲ TVARKYMAS – ekspertų patarimai

Numatoma darbotvarkė

 1. Želdinių ir želdynų priežiūros ir tvarkymo teisinės  bazės apžvalga: 2020 m. akcentai savivaldybėms. Pranešėjas doc. dr. Julius Bačkaitis, 1 akad. val.
 2. Detaliosios želdinių inventorizacijos tikslas, nauda, problemos. Pranešėjas doc. dr. Julius Bačkaitis, 1 akad. val.
 3. Senųjų želdinių spindesys ir skurdas. Kaip įvertinti, saugoti, tvarkyti želdinius ir želdynus konkrečiais atvejais? Leidimas darbams.  Pranešėjas Steponas Deveikis, 2 akad. val. 
 4. Naujas požiūris į medžių priežiūrą. Profesionalo patarimai ir komentarai apie genėjimą, genėjimo klaidas, šaknų apsaugą ir lajų apsaugą. Pranešėjas  Renaldas Žilinskas. 2 akad. val. 

Būtina išankstinė registracija inute.neverovskiene@trakai.lt

 


Daiktai savo funkcijas gali atlikti ilgiau, nei galvojote

Žmonės sutaupytų daug pinigų, jei neskubėtų išmesti daiktų

Kai žmogus susižeidžia - skuba gydytis. Nesvarbu, tai nubrozdinimas, kaulo lūžis, virškinimo problemos ar kiti dalykai. Susirgęs žmogus juk nepasikeičia, toliau lieka darbuotoju, mama, tėčiu ar tiesiog draugu. Dėl ligos niekas su žmonėmis savo noru neatsisveikina. Tačiau kai menką sužalojimą” patiria baldai ar kiti daiktai - jų dažnai niekas netvarko, o skuba išmesti. Prie konteinerių galime pamatyti įvairiausių modelių sofų, spintelių, žaislų, kėdžių ir kitų namų apyvokos daiktų. Tie, kuriems rūpi aplinka šiuos daiktus pristato į didžiųjų gabaritų atliekų surinkimo aikšteles. Taip pat į naujai Vilniaus regione pradedančias veikti DĖK’UI stoteles, kuriose žmonės palieka jiems nebereikalingus, bet dar veikiančius daiktus. 

Baldus lengva atnaujinti

Antrinio panaudojimo entuziastei Rūtai Iliuk šie, kitų nebenaudojami daiktai - lyg maži meno kūriniai. Ji atnaujina baldus, persiuva rūbus ir kitų nebenaudojamus daiktus paverčia katalogo vertomis interjero detalėmis. Ji sako, kad daiktams dažnai reikia tik kosmetinio” patvarkymo: Dažnai norime tik atnaujinti namus. Pavyzdžiui, mums pabosta baldai. Nepagalvojame, kad dažnai juos galime tiesiog perdažyti. Pradėti reikėtų nuo mažų smulkmenų. Mano šeimos virtuvė - buvo perdaryta mano pačios rankomis. Tamsi virtuvė gali virsti šviesia ar atvirkščiai. Dažnai tiek ir pakanka, kad daiktai atrodytų kaip nauji”, - teigia tvaraus vartojimo entuziastė. Gintautas Orinas, kuris dirba vienoje iš didžiųjų gabaritų atliekų stotelių DĖK’UI Lentvaryje, pasakoja, kad jį dažnai nustebina pas jį patenkantys daiktai: tai ir geri žaislai, dviračiai, kriauklės, televizoriai. Vyras sako, kad dažniausiai žmonės nori tiesiog atsinaujinti. Persikrausto į naują būstą - senų daiktų ten nebenori, naujiems būsto šeimininkams baldai irgi dažnai atrodo netinkami. Stotelėje DĖK’UI žmonės kitų daiktus gali pasiimti nemokamai. Dauguma daiktų atranda naujus namus.

             Daiktų atnaujinimui pravers ir senas paltas

Rūta Iliuk dalija patarimus, kaip lengvai ir nesudėtingai atnaujinti kėdę, fotelį ar sofą. Jei spintoje vietą užima senas, nebenaudojamas paltas - jis gali tapti nauju baldo užvalkalu. „Dabar daug namų  atrodo labai panašiai. Nebėra ir jokio išskirtinumo. Todėl savomis rankomis atnaujintas baldas - taps išskirtinių namų detale. Nereikės ir daug galvoti. Pavyzdžiui, naujam gobelenui puikiai tiks ir vilnonis paltas,” - pasakoja Rūta. Todėl daiktus gyventojai raginami ne mesti, o atnešti į dalijimosi stoteles DĖK’UI. Vieniems daiktams tai pabaiga, o kitiems gali tapti nauja pradžia. DĖK’UI stotelių tinklas Vilniaus regione sparčiai plečiasi,  jų sąrašą su adresais galima rasti internete, o Trakų rajono gyventojai nereikalingus, tačiau geros būklės daiktus gali pristatyti į artimiausią DĖK’UI stotelę, esančią Lentvaryje, Trakų g. 1A. Tokiu būdu žmonės raginami vartoti atsakingiau, tausoti gamtą ir taupyti finansinius išteklius. 


Baigtos valyti Trakų ežerų pakrantės nuo perteklinės augmenijos

2019 m. gruodžio mėnesį baigtos valyti Trakų miesto ežerų pakrantės nuo perteklinės makrofitinės augmenijos ir susikaupusių atliekų pakrantėje ir ežero dugne.

Su atliktų darbų foto ataskaita galima susipažinti čia.

Lukos ežero atkarpos už Trakų autobusų stoties fotofiksacija 2019 m. rugpjūtis ir 2019 m. gruodis.

Toliau įgyvendinant projektą, darbai bus tęsiami ir šiais metais.


Siūlo Kalėdų laukti kitaip: mandarinų valgymą pakeisti gamtai draugiška veikla

 

Kalėdų laukimas daugumos lietuvių namuose atrodo panašiai: valgomi mandarinai, džiugina papuošta Kalėdų eglutė, o televizoriaus ekrane rodomas filmas apie berniuką, kuris namuose netikėtai liko vienas. Tačiau šių Kalėdų laukimą Trakų gyventojai turi galimybę paįvairinti. Pernai su mokiniais pagaminusi rekordinį Kalėdų senelių kiekį, Trakų savivaldybė kartu su iniciatyva Kita forma” ir šiemet kviečia jas sutikti kitaip. „Bėgdami ieškoti Kalėdinių dovanų dažnai pamirštame, kad pati mieliausia dovana gali būti sukurta mūsų pačių rankomis. O jų gaminimas - taps puikia pramoga visai šeimai. Svarbiausia, kad dovanų nereikės pirkti. Džiaugsis ir gamta, ir artimiausi žmonės. Šventiniu laikotarpiu svarbu suprasti, kad ne viską reikia pirkti - daug ką galima pasigaminti patiems iš nebenaudojamų ir spintoje gulinčių daiktų”, - sako Vaida Griškevičienė, iniciatyvos „Kita forma” direktorė.

Pernai siekė Kalėdų senelių rekordo, šiemet - mokysis tekstilę prikelti naujam gyvenimui

Trakai ilgai buvo žinomi, kaip Kalėdų senelių sostinė, o šiemet - tapo kultūros sostine. Titulas įpareigoja elgtis atsakingai. Gražų pavyzdį jau anksčiau parodė Trakų rajono mokiniai gamindami Kalėdų senelius, kurių rekordinis skaičius buvo užfiksuotas ir įrašytas į Lietuvos rekordų knygą! Mokiniai sujungė kūrybiškumą, gamtos puoselėjimą ir iš antrinių žaliavų kūrė išskirtinius dirbinius. Šiemet graži tradicija tęsiama, o dalyvauti šventinėse dirbtuvėse kviečiami visi gyventojai. Mūsų visuomenė pripratusi gyventi patogiai ir daug perkant. Dėl to dažnai šventės sutinkamos su dar viena nereikalinga statulėle gauta dovanų, o piniginė - tuščia. Todėl šventinio renginio metu sužinosite, kaip neišleisti pinigų ir padaryti naudingas dovanas. Gal kaimynė svajoja apie neįprastą staltiesę? O seni kalėdiniai žaisliukai jau pabodo? Renginio „Kalėdos Trakuose kitaip ’19” sužinosite, kaip tekstilę ir kitus daiktus prikelti naujam gyvenimui. Tyrimai rodo, kad rūbai spintose neužsibūna ilgiau, nei metus. Kas jeigu labai mylimi, tačiau gerokai nusidėvėję džinsai tampa nebenešiojami? Jie gali tapti puikia sege, marškiniais, o gal pagalvėle? Pamokyti kaip tai padaryti į Trakus atvyks „Denim diaries” iniciatyva su Milda Paukšte. Kaip nebenaudojamą tekstilę paversti puikiu baldų aksesuaru ir baldus atnaujinti, parodys Rūta Iliuk, „Išmesti spėsi” įkūrėja. O apie tai, kaip dalytis naudojamais, bet nebereikalingais daiktais papasakos iniciatyvos „Dėk’ui” atstovai.

„Kalėdos Trakuose kitaip ’19” - miesto šventėje

Tekstilę prikelti naujam gyvenimui miestiečiai ir Trakų svečiai kviečiami miesto šventėje „Kalėdos Trakuose kitaip ’19“. Šventėje taip pat vyks ir dirbtuvės, tad visi norintys galės pasigaminti dovanas iš antrinių žaliavų arba namuose lengvai randamų daiktų. „Kalėdos dovanų metas - todėl kviečiame prisiminti, kad dovanos - atsakingesnio mūsų vartojimo - reikia ir gamtai. Tikimės, kad ši smagi ekologinė edukacija persikels ir į Jūsų namus. Juk rankomis pagaminta dovana - dažnai kur kas labiau džiugina širdį, o didžiausią dovaną įteiksime ateities kartoms. Jie gyvens gražesnėje ir tvaresnėje aplinkoje”, - dalyvauti renginyje kviečia Trakų rajono savivaldybės administracijos Aplinkosaugos ir viešosios tvarkos skyriaus vyriausioji specialistė Inutė Neverovskienė.

Tai įrodymas, kad ekologiškos Kalėdos irgi gali būti smagios. Ateikite ir įsitikinkite patys!

Daugiau informacijos galite rasti facebook – Kita forma, čia bus skelbiama registracija į renginius.


Trakų rajono bendruomenę nudžiugino  nemokamų seminarų ciklas “Dažniausi klausimai, kylantys pradėjus tvarkyti namų aplinką”

Seminaruose lektorė Dalia Bastienė, dirbanti Rūdiškėse „Sodžiaus meistrai“ mokykloje apželdinimo specialybės mokytoja, mokė kaip tvarkyti savo sklypus, kokių taisyklių laikytis, kad jie atitiktų mūsų poreikius, o bendras gyvenvietės vaizdas būtų harmoningas ir atspindėtų Trakų krašto ypatybes. Kokius augalus rinktis atsižvelgiant į Trakų krašto gamtines sąlygas, kad jų priežiūrai reikėtų mažiau darbo ir laiko sąnaudų. Nuo kokių komponavimo taisyklių priklauso, kad vietos želdinimas atrodo tvarkingas ir svetingas.

Taip pat bendruomenė galėjo šias žinias pritaikyti praktikoje, buvo gaminamos natūralios gamtos miniatiūros lėkštelėje.


Būk atsakingas – pasirūpink atliekomis tinkamai

2019 m. gruodžio 17 d. Trakų rajono savivaldybėje, įgyvendinant Aplinkos ministerijos nustatytus aplinkosauginius reikalavimus, organizuojama gaminių atliekų surinkimo akcija, kurios metu iš gyventojų, įmonių, įstaigų ir organizacijų nemokamai bus surenkamos:

 • Elektros ir elektroninės įrangos atliekos;
 • Lempos (turint tik lempų atliekas, važiuojama atsižvelgiant į jų kiekį);
 • Nešiojamųjų baterijų ir akumuliatorių atliekos;
 • Vidaus degimo variklių tepalo, kuro ir oro filtrų atliekos.

Sumokant atliekų turėtojui bus surenkamos:

 • Automobilių hidraulinių (tepalinių) amortizatorių atliekos (yra išimčių);
 • Automobilinių ir pramoninių akumuliatorių atliekos;
 • Eksploatuoti netinkamos transporto priemonės.

Taip pat gaminių atliekų surinkimo akcijos metu, transporto priemonių techninę priežiūrą ir remontą vykdantiems asmenims, palankiomis sąlygomis (sumokant atliekų tvarkytojui) bus galima priduoti alyvų ir kitų gaminių atliekas.

          Šiuo metu taip pat vyksta įmonėms, įstaigoms ir organizacijoms skirtas projektas „Mes rūšiuojam“, prie kurio dar galite prisijungti, rūšiuoti atliekas, rinkti taškus ir keisti juos į įvairiausius prizus, keliones, ekskursijas! Informaciją 

apie projektą „Mes rūšiuojam“, prizus, dalyvių registraciją rasite www.mesrusiuojam.lt.

         Jeigu Jūsų įmonė, įstaiga ar organizacija bei Jūsų įmonės, įstaigos ar organizacijos darbuotojai arba gyventojai turi aukščiau išvardintų atliekų, prašome iki 2019 m. gruodžio 12 d. registruotis e-paštu atliekos@atc.lt  arba telefonu 8 5 206 09 01.

         Norintys priduoti savo nebenaudojamą automobilį arba pateikti informaciją apie kiemuose be priežiūros paliktus nebenaudojamus automobilius ar nelegalius transporto priemonių ardytojus, turėtų rašyti e-paštu atliekos@gia.lt arba skambinti telefonu  8 600 900 30.

         Elektros ir elektroninėje įrangoje bei baterijose ir akumuliatoriuose esantys metalai, rūgštys ir kitos kenksmingos medžiagos kelia didelę grėsmę žmogaus sveikatai ir gamtai. Šių atliekų negalima maišyti su kitomis buitinėmis atliekomis. Jas reikia rūšiuoti, rinkti atskirai ir atiduoti atliekų tvarkytojui. Alyvų, oro, kuro, tepalo filtrų, amortizatorių atliekose esančios medžiagos taip pat kelia pavojų aplinkai ir žmonių sveikatai. Patekusios į vandenį, gruntą, atmosferą, jos užteršia pavojingomis, kenksmingomis ir toksiškomis medžiagomis. Kiekvienas alyvų, oro, kuro, tepalo filtrų, amortizatorių turėtojas rūšiuodamas atliekas ir jas atiduodamas atliekų tvarkytojams perdirbti ir pakartotinai panaudoti padeda saugoti aplinką ir tausoti gamtos išteklius. Naudojimui netinkamas, nevažiuojantis automobilis yra taršos šaltinis: iš jo į dirvožemį gali ištekėti aplinkai žalą darantys skysčiai (kuro, alyvos likučiai, įvairios rūgštys), išdaužyti automobilio stiklai ne tik teršia aplinką, bet ir gali sužeisti greta žaidžiančius vaikus. Plastikas, guma, alyva, padangos ar kitos automobilyje esančios medžiagos, pakliuvusios į aplinką, ilgai nesuyra, o netinkamai deginamos dar ir užteršia orą. Daugiau informacijos apie atliekų tvarkymą, atliekų rūšiavimą, atliekų surinkimo vietas, netinkamo atliekų tvarkymo žalą aplinkai bei žmonių sveikatai – www.gia.lt, www.eei.lt.

 


Valomos Trakų ežerų pakrantės

Pakrantė Ežero g., Trakai

Pakrantė už Trakų kultūros rūmų

Informuojame, kad lapkričio pabaigoje pradėtos valyti Trakų miesto ežerų (Totoriškių, Lukos ir Galvės) pakrantės. Šių metų darbus numatoma baigti gruodžio viduryje.

Numatytuose plotuose šienaujamos ne tik nendrės, bet su specialia technika yra ištraukiamos augmenijos šaknys, surenkamos ir išgriebiamos šiukšlės, statybinės atliekos bei sutvarkoma ne mažiau kaip 1 metras pakrantės juostos.

Darbų rezultatai jau matomi ir dabar: surinkta nemažai buitinių ir statybinių atliekų, į krūvas sukrauti sausi augmenijos stiebai. Dėl didelio vėjo įrengti papildomi pontonai sugaudyti nendrių stiebus vandenyje, kad nebūtų išnešioti po visą ežerą.

Visi darbai vykdomi jau pasibaigus maudymosi sezonui ir tuo metu kai nėra perinčių paukščių.

Šių metų rugpjūčio mėnesį sudaryta sutartis su UAB „Vandens erdvė“ galioja 3 metus, tad tikimės, kad mūsų ežerų pakrantės gražės su kiekvienais metais.

Norint plačiau sužinoti apie vykdomą projektą, kreipkitės į Trakų rajono savivaldybės Aplinkosaugos ir viešosios tvarkos skyrių.

 


Lentvaris pasipuošė naujais želdiniais

Dar 2018 metais vyko Vytauto g. rekonstrukcija, kurios metu, platinant gatvę reikėjo iškirsti keletą medžių. Žinoma už sveikų medžių pašalinimą buvo paskaičiuota ir sumokėta želdinių atkuriamoji vertė.

Per 2018 metus buvo gauta į savivaldybės aplinkos apsaugos rėmimo programą 5 187 eur už želdinių atkuriamąją vertę. O 2019 metais šios lėšos panaudotos naujo želdyno įrengimui.

Šių metų lapkričio mėnesį Vytauto gatvėje, Lentvaryje buvo pasodinti 39 nauji medžiai.

Atsižvelgta į augusių medžių asortimentą, miestui buvo parinktos labai panašios medžių rūšys kaip prieš gatvės rekonstrukciją augusios.

Šiuo metu gatvės želdinius papildė 18 vnt. himalajinių beržų „Doorenbos“, pasodinti 4 europiniai maumedžiai, 4 sidabriniai klevai ir 3 pelkiniai koloniniai ąžuolai.

Tikimės, kad visi šie medžiai bus saugomi, gerbiami ir teiks bendruomenei džiaugsmo, o karštą vasaros dieną suteiks pavėsį.

 


Kviečiame Trakų rajono bendruomenę į nemokamų seminarų ciklą “Dažniausi klausimai, kylantys pradėjus tvarkyti namų aplinką”.

Kada: 2019 m. lapkričio 26 d. ir 28 d. nuo 17.30 val.

Kur: Vytauto g. 33, Trakai, savivaldybės didžioji salė (II aukštas).

Apie ką:

1 paskaita. Kaip tvarkyti savo sklypus, kokių taisyklių laikytis, kad jie atitiktų mūsų poreikius, o bendras gyvenvietės vaizdas būtų harmoningas ir atspindėtų Trakų krašto ypatybes. Kokius augalus rinktis atsižvelgiant į Trakų krašto gamtines sąlygas, kad jų priežiūrai reikėtų mažiau darbo ir laiko sąnaudų. Nuo kokių komponavimo taisyklių priklauso, kad vietos želdinimas atrodo tvarkingas ir svetingas.

2 paskaita/praktinis užsiėmimas.

Miniatiūrinė augalų kompozicija, naudojant mūsų aplinkoje augančius augalus ir samanas, sukuriant tarsi natūralios gamtos gabalėlį.

Paskaita apie tai, kad šiuolaikinis natūralistinis želdinimas, atsižvelgiant į aplinkos sąlygas ir tradicijas, leidžia sukurti jaukią, atpalaiduojančią poilsio vietą, o vietiniai augalai reikalauja mažiau priežiūros.

Būtina išankstinė registracija, nes vietų skaičius ribotas inute.neverovskiene@trakai.lt

Lauksime atvykstant.


STARTUOJA NAUJAS PROJEKTO „MES RŪŠIUOJAM“ SEZONAS

Nacionalinis aplinkosaugos projektas „Mes rūšiuojam“ jau aštuntus metus kviečia visus Lietuvos gyventojus prisidėti prie aplinkos saugojimo ir taršos mažinimo. Saugoti gamtą ir rūšiuoti atliekas kviečia Gamintojų ir importuotojų asociacija, VšĮ Elektronikos gamintojų ir importuotojų organizacija kartu su savivaldybe.

Kartu su mokslo metais prasideda naujas projekto „Mes rūšiuojam“ sezonas švietimo įstaigose. Švietimo įstaigų auklėtiniai, jų artimieji ir bendruomenės nariai kaip ir kasmet už išrūšiuotas bei priduotas elektros ir elektroninės įrangos, nešiojamų baterijų ir akumuliatorių atliekas gaus taškus, kuriuos iškeis į įvairias prekes ar paslaugas.

Šiemet mokiniai taip pat kviečiami dalyvauti piešinių konkurse „Išradimas iš elektronikos ir baterijų atliekų“ arba eilėraščių kūrimo konkurse ir kurti eiles. Abiejų konkursų autoriai, kurių darbai socialiniame tinklalapyje Facebook, „Mes rūšiuojam“ puslapyje surinks daugiausiai balsų („Like“), laimės po įsteigtus prizus (1-2 vietos laimėtojai laimės po sporto ir veiksmo kamerą „Prixton DV609“, o 3-osios vietos laimėtojus apdovanosime  išorinėmis baterijomis (Power bank). Taip pat sporto ir veiksmo kameromis bus nudžiuginti daugiausia iš organizatorių sudarytos komisijos simpatijų pelnę piešinių ir eilėraščių autoriai. Dar 2-jų konkursų autoriai džiaugsis „Mes rūšiuojam“ puodeliais ir „Forum Cinemas“ kuponais į kiną. Visi darbai laukiami iki 2020 metų sausio 15 dienos.

Rūšiuoti atliekas skatinančiame projekte aktyviai dalyvauja virš 1100 Lietuvos švietimo įstaigų, kurios suvienijusios jėgas, rūšiuoja elektros ir elektroninės įrangos, buitinės technikos bei nešiojamų baterijų ir akumuliatorių atliekas. Nuo projekto pradžios šis gausus projekto dalyvių būrys jau surinko virš 2 219 000 kg elektronikos ir virš 85 000 kg baterijų atliekų!

Lietuvos bendrovės kviečiamos dalyvauti projekte „Mes rūšiuojam. Įmonėje“. Projekte dalyvaujančios bendrovės, priduodamos tiek įmonėje, tiek jos darbuotojų buityje susidarančias baterijų ir akumuliatorių bei elektronikos atliekas, rinks taškus, už kuriuos iš projekto partnerių galės įsigyti prekių ar paslaugų. Taip pat įmonės rungsis tarpusavyje dėl partnerių įsteigtų prizų už tam tikrus pasiekimus.

Aktyvius ir veiklius bendruomenių gyventojus kviečiame tapti „Mes rūšiuojam“ Ambasadoriais ir suvienijant bendruomenę rinkti buitinės elektroninės įrangos, nešiojamųjų akumuliatorių ir baterijų atliekas. Bendruomenė ir Ambasadorius už sukauptus taškus galės įsigyti prekių ir/ar paslaugų.

Iš legaliai veiklą vykdančių automobilių ardytojų, dalyvaujančių projekte „Mes rūšiuojam automobilių atliekas“, bus nemokamai išvežamos neigiamą rinkos vertę turinčios atliekos, o projekto „Mes rūšiuojam autoservise“ metu transporto priemonių techninę priežiūrą ir remontą vykdantys asmenys informuojami apie tinkamą alyvų, vidaus degimo variklių degalų, tepalų, oro filtrų, automobilių hidraulinių (tepalinių) amortizatorių atliekų sutvarkymą, pridavimo galimybes, taip pat geriausiomis sąlygomis surenkamos autoservisų atliekos.

Visa informacija apie projektą „Mes rūšiuojam“ ir skirtingas jo dalis – projekto internetinėje svetainėje www.mesrusiuojam.lt.

Būk aktyviu projekto dalyviu!

 


Tekstilės konteineriai jau ir Trakų rajone

Trakų rajono savivaldybės iniciatyva rajone gyventojai galės naudotis dar viena nauja paslauga. 15-oje vietų 2019 m. rugsėjo mėnesį naujai pastatyti tekstilės konteineriai: 6 – Lentvaryje, 4 – Trakuose ir dar 5 seniūnijose – po 1. Jie bus tuštinami vieną kartą per mėnesį, kiekvieno mėnesio pirmą pirmadienį (spalio 7 d., lapkričio 4 d., gruodžio 2 d. ir t.t.)

Kas yra tekstilės atliekos? Drabužiai, avalynė, patalynė, antklodės, užuolaidos, minkšti (pliušiniai, medžiaginiai) žaislai ir kitos tekstilės gaminių atliekos.

MESTI (supakuotus į polietileninius maišus) NEMESTI
 • Drabužius
 • Avalynę
 • Patalynę
 • Antklodes
 • Užuolaidas
 • Minkštus pliušinius žaislus
 • Kitas tekstilės atliekas
 • Purvinos tekstilės
 • Šlapios tekstilės
 • Cheminėmis medžiagomis užterštos tekstilės ir avalynės

Tekstilės atliekų surinkimo konteinerių pastatymo vietų sąrašas:

1. Lentvario seniūnija Sodų g. 19, Lentvaris
2.   Ežero g. 12, Lentvaris
3.   Pakalnės g. 23, Lentvaris
4.   Lauko g. 12, Lentvaris
5.   Klevų al. 44, Lentvaris
6.   Vytauto g. 4, Lentvaris
7. Senųjų Trakų seniūnija Nerūdninkų g. 5, Senųjų Trakų k.
8. Paluknio seniūnija Luknos 10, Paluknio k.
9. Onuškio seniūnija Medžiotojų g. 6, Onuškio mst.
10. Rūdiškių seniūnija Aušros g. 42, Rūdiškės
11. Aukštadvario seniūnija Technikumo g. 3, Aukštadvaris
12. Trakų seniūnija Birutės g. 45, Trakai
13.   Vytauto g. 60, Trakai
14.   Vytauto g. 68
15.   Gilušio g. 16, Trakai

 

Taip pat tekstilės atliekos iš gyventojų  nemokamai priimamos didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelėje, Trakų g. 1A, Lentvaris.

Tekstilės atliekas iš konteinerių surenka UAB „Ecoservice“, galima kreiptis  tel.: +370 687 44444.

Kviečiame šia paslauga naudotis atsakingai ir mesti tik ten skirtus daiktus. APLINKOSAUGINIS KONKURSAS „KITA FORMA“

 

Rugsėjis - mokiniams ir jų tėvams, mokytojams lyg antri naujieji metai. Mokslo metus dauguma pradeda žadėdami geriau mokytis, lengviau keltis rytais ir pagaliau rasti papildomą veiklą, kuri tinka ir patinka. Tačiau tai sukelia daug iššūkių ir streso: kažkas vėl nepataikys į natą, krepšinio kamuolys praskries toli nuo lanko, o šokiai ar dailė nebedžiugins taip, kaip anksčiau. Vaikams svarbu turėti pomėgį, nes kai veikla patinka - jie lengviau susikaupia, pomėgiai padeda užmegzti pažintis ar atsipūsti po sunkios dienos mokykloje.

Aplinkosauginė iniciatyva Kita forma šį rudenį mokinius kviečia atskleisti savo kūrybinius gabumus, o, svarbiausia, lengvai suprantamu būdu pamatyti, kad savo kūryba jie gali ženkliai prisidėti prie gamtos resursų saugojimo, sužinoti, kas yra žiedinė ekologija, kodėl svarbu rūpintis mus supančia aplinka ir daiktus naudoti, kaip įmanoma ilgiau.

Tad, jei namie prisikaupė per vasarą sprogusių kamuolių, sulūžusių instrumentų, o mokyklos lentynos lūžta nuo nebaigtų piešinių, kitų senokai pamirštų daiktų ar įvairių medžiagų likučių - visi jie gali tapti naujo pomėgio pradžia. Nauda dviguba – nereikalingi daiktai neužims vietos ir galva nesisuks nuo minčių, kur juos išmesti, o vaikai galės save realizuoti, kurti ir atrasti pomėgį, kuris ateityje gal būt nulems ir jų profesiją.

Konkursas vyksta jau septintąjį kartą ir per šiuos metus vaikai, pasitelkę randamus medžiagų likučius bei nereikalingus daiktus, nuolat stebina savo sugebėjimu juos vėl paversti naudojamomis namų ar mokymo įstaigų dekoro detalėmis, interjero akcentais, aksesuarais, baldais, žaidimais, dovanomis ar kitais jų fantazijos sukurtais ir rankomis įgyvendintais daiktais.

Šiais metais įsteigtos 8 prizinės vietos, kuriose prizus išsidalins dvejose - eko objektų ir žaidimų kategorijose kūrę keturių amžiaus grupių dalyviai.

Geriausi darbai bus eksponuojami dvi savaites truksiančioje parodoje, Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešojoje bibliotekoje. Konkurso nugalėtojai bus išaiškinti lapkričio 30 dieną „Kitos formos“ festivalyje. Jis lyg idėjų mugė skatins vaikus pasidalyti gerąją patirtimi, susipažinti su bendraamžių kūryba. Be to, jame mokinių ne tik lauks tvarios ekologijos prizai, bet ir įvairios edukacinės dirbtuvės ir paskaitos.

Konkursas vyksta nuo 2019 m. rugsėjo 9 dienos iki 2019 m. spalio 25 dienos 00:00 val. Dalyvio anketa pildoma paspaudus šią aktyvią nuorodą ir vadovaujantis joje pateikiama informacija: https://forms.gle/Ltm8qJ2ft2QEpw1J7.

Daugiau informacijos: www.kita-forma.lt

 


Vilniaus regiono gyventojai galės dalintis dar didesniu daiktų kiekiu: duris atvĖRĖ antroji dalijimosi daiktais stotelė LENTVARYJE


Antroji stotelė DĖK’ui įsikūrė Lentvaryje, Trakų g. 1A, didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelėje. Ji veiks tokiu pačiu principu, kaip veikė pirmoji Vilniuje: stotelėje žmonės galės palikti daiktus, kurie jiems nebėra reikalingi, tačiau dar gali būti naudingi ir funkcionalūs kitiems. Be to, iš jos nemokamai galima pasiimti kitų gyventojų paliktus daiktus.

Trakų rajono savivaldybės administracijos direktorius Darius Kvedaravičius neslepia džiaugsmo dėl stotelės atidarymo jų apylinkėje – pasak jo, ši iniciatyva paskatins bendruomeniškumą, norą dalintis ir dėkoti tiems, kurie dalinasi. „Manau, nuo dabar galėsime pereiti į kitą atliekų tvarkymo lygmenį: dar tinkamų daiktų nemesime, kur papuolė. Taip pat mažiau kaupsime ir dalinsimės jais su tais, kuriems reikia. Tikiuosi, kad augs ne sąvartynų kalnai, keičiantys mūsų kraštovaizdį, o mūsų sąmoningumas“, – šypsosi jis. Administracijos direktorius tikisi, kad žodžiai ekologija, aplinkosauga, meilė gamtai ir artimam, nebus tik žodžiai, o, galiausiai, išaugs į realius darbus, ką, jo teigimu, skatina daryti ir naujai atidaryta daiktų dalijimosi stotelė.

Norintiems naudotis stotele, reikėtų atkreipti dėmesį, jog daiktų pristatymo ir atsiėmimo tvarka nesikeis. Kaip sako DĖK'ui iniciatoriai, į stotelę daiktai bus priimami bet kurią savaitės dieną, didelių gabaritų aikštelės darbo metu. Tiesa, patikusius daiktus pasiimti namo bus galima tik ketvirtadieniais. Vilniaus apskrities atliekų tvarkymo centro vadovas Tomas Vaitkevičius tiki, jog antroji stotelė sulauks tokio pat gyventojų susidomėjimo kaip pirmoji. „Pastebėjome, kad vilniečiai DĖK’ui stotelę priėmė su džiaugsmu, todėl manome, kad antroji suteiks dar daugiau galimybių dalintis daiktais“, – šypsosi VAATC vadovas.

Jis priduria, jog Vilniaus miesto ir regiono gyventojai antrojoje DĖK’ui stotelėje taip pat galės rezervuotis daiktus. „Tačiau reikėtų rezervacijos nepamiršti: neatsiėmus jos ketvirtadienį, ji yra atšaukiama ir daiktą gali pasiimti kitas žmogus“, – primena T. Vaitkevičius.

Gyventojai

Atgal